Trądzik dopada ludzi w różnym wieku. Najczęściej jednak występuje w okresie dojrzewania. Taki trądzik określany jest trądzikiem młodzieńczym. Nie ulega jednak wątpliwości, że każdy z nas może stać się dotknięci tym problemem. I tu pojawia się pytanie, jak działać, by wyleczyć się z tego niezbyt estetycznego i drażniącego schorzenia?

Jeżeli zastanawiasz się, jak pozbyć się pryszczy wiedz, że jest wiele sposobów leczenia. Jednak zawsze należy rozpocząć od konsultacji z lekarzem. Leczenie na własną rękę może okazać się kosztowne i nieskuteczne. Konsultacja u specjalisty pozwoli nam odpowiednio ocenić sytuację. Dermatolog pomoże dobrać odpowiedni typ terapii, który z na pewno okaże się skuteczny w walce z pryszczami.

W jaki sposób zwalczyć pryszcze stosując leczenie dermatologiczne?

Najczęściej terapia rozpoczyna się przy użyciu powszechnie dostępnych środków. W aptekach znajdziemy mnóstwo maści, płynów, a nawet tabletek, które mogą nam pomóc. Lekarz może przepisać leczenie antybiotykami, retinoidami lub lekami hormonalnymi. Warto przy tym mieć na uwadze, że są to bardzo silne substancje, które mają także skutki uboczne.

Jak pozbyć się pryszczy przy pomocy innych metod?

Czy mamy do wyboru inne metody na rozwiązanie problemu pryszczy? Jak najbardziej tak. Chociaż nie zawsze są one stuprocentowo skuteczne, można i je zastosować. Walkę z pryszczami należy rozpocząć od zmiany sposobu żywienia i diety i wyeliminować z niej duże ilości słodyczy, chemicznych barwników i konserwantów, a wprowadzić więcej produktów z dużą ilością witamin oraz minerałów. Jeśli zajdzie taka potrzeba można też zdecydować się na tabletki na trądzik bez recepty, które uzupełnią możliwie niedobory minerałowo – witaminowe i przy okazji wyregulują hormony.