Tak jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest najczęściej skutkiem występowania androgenów tj. męskich hormonów płciowych, których produkcja rozpoczyna się w okresie dojrzewania. Przez nie organizm wytwarza większe ilości łoju, dochodzi też do intensyfikacji zjawiska rogowacenia skóry, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem powstają pryszcze. W jaki sposób pozbyć się pryszczy na plecach?

Warto wiedzieć, że trądzik na plecach nie jest niczym szczególnym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, że umie skuteczni uprzykrzyć życie wielu nastolatkom w okresie dojrzewania. Zjawisko zyskuje na znaczeniu latem, kiedy to częściej eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając pryszcze na plecach? To właśnie pytanie powoduje bezsenność wielu osób.

Jak pozbyć się pryszczy na plecach?

Tak samo jak w przypadku trądziku ulokowanego na innych partiach ciała trądzik występujący na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Pojawia się on zazwyczaj dlatego, iż plecy są taką częścią ciała, na której zbiera się sporo potu, ponad to stosunkowo trudno dokładnie pozbawić je warstwy zrogowaciałego naskórka.

Chcąc wyzbyć się problemu trądziku na plecach, należy zadbać przede wszystkim o to, aby regularnie usuwać ze skóry wszystkie zanieczyszczenia, dzięki temu odblokujemy pory skóry, co może zapobiec tworzeniu się pryszczy. W ramach kąpieli warto też od czasu do czasu sięgnąć po napary z ziół i porządnie się w nich wymoczyć. Takie działania powinny osiągnąć pożądany efekt. Jeśli jednak trądzik na plecach przebiega w bardzo ostrej formie i plecy nie są jedyną częścią ciała dotkniętą trądzikiem, może być konieczne podjęcie kompleksowego leczenia z użyciem środków dostępnych jedynie na receptę.