Łagodna postać trądziku występuje we współczesnych czasach u wielu ludzi. Kiedyś była to zwyczajna dolegliwość czasu dorastania natomiast współcześnie coraz częściej można ją zaobserwować również u ludzi dorosłych. Zazwyczaj wysypka trądzikowa pojawia się po dużym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych potraw oraz u kobiet w ciąży albo przed menstruacją. By zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych potraw należy unikać. Żeby wyleczyć wypryski można w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty. W przypadku gdy to nie pomaga, to co jeszcze warto uczynić?

Przede wszystkim możemy kupić w aptece maść na trądzik. W dzisiejszych czasach na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez recepty. Wśród nich zwłaszcza polecane są maści sterydowe lub z antybiotykiem, jednak warto pamiętać, że ze względu na liczne skutki ubocze nie należy ich używać w łagodnej odmianie trądziku.

Warto natomiast rozważyć zakup łagodnej maści z ziołowych składników. Jest ona naturalna, charakteryzuje się niewielką ilością skutków ubocznych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.

Następną zalecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które pomagają w regeneracji naskórka.

Lekarz może nam także zalecić maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zazwyczaj taką maść przygotowuje farmaceuta.

Trzeba również zastosować maść zawierającą cynk, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie krosty.

Niezmiernie często stosowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w redukcji blizn i przebarwień.

Na sam koniec trzeba podkreślić, iż, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do lekarza, aby ten dobrał najlepszy środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko da się pozbyć uciążliwego problemu jakim są krosty nie tylko na chwilę lecz na dłużej.