Trądzik to wielki problem młodych ludzi, chociaż może on także pojawić się w późniejszym wieku czy też u niemowląt. Wystąpienie zmian na skórze może być dla nas sygnałem, iż organizm przestał prawidłowo działać i należy podjąć pewne skuteczne kroki, by było lepiej. W początkowym etapie dobrym środkiem mogą stać się pastylki na pryszcze, jednak w przypadku zaniedbania problemu konieczne mogą się okazać bardziej złożone leki. A zatem jak raz na zawsze pozbyć się trądziku?

Tabletki na wypryski

Jeśli domowe sposoby typu zabiegi pielęgnacyjne czy też pastylki na pryszcze bez recepty nie będą skuteczne i kłopoty skórne nadal się nasilają, to należy wybrać się do dermatologa. Sporo osób unika wizyty u specjalisty, czego późniejszym skutkiem jest doprowadzenie do nieodwracalnych i nieestetycznych zmian skórnych, które niełatwo potem wyleczyć i kuracja staje się długotrwała. Tabletki na pryszcze muszą być dobrze dobrane do indywidualnego stanu każdej cery, aby można było w ogóle mówić o jakiejkolwiek ich skuteczności. Często dermatolog przepisuje jakieś domowe sposoby na trądzik jako uzupełnienie leczenia, ale podstawą kuracji jest najczęściej użycie preparatów doustnych. Najważniejsze jest, aby przyjmować je regularnie, co oznacza postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty. Skoro nasze uprzednie działania na własną rękę nie pomogły, to teraz trzeba polegać na specjaliście, który posiada duże doświadczenie w zakresie leczenia trądziku.

Jednak preparaty na pryszcze nie są jedyną metodą, którą stosuje dermatolog. Bardzo często przepisuje on dodatkowo zwiększone dawki witamin z grupy B, witaminę PP oraz C. Trzeba nie tylko pozbyć się stanu zapalnego, ale także zapobiegać łojotokowi. Tabletki na pryszcze mają w swoim składzie także nierzadko pochodną kwasu witaminy A, to jest izotretynoinę, która ma znaczenie na poprawę kondycji skóry każdego z nas. Doustnie proponowane są najczęściej doksycyklina, minocyklina czy erytromecyna.

Rzecz jasna właściwa pielęgnacja skóry twarzy również odgrywa przy tym schorzeniu niebagatelną rolę. Zalecane są przede wszystkim środki, które wykazują działanie złuszczające naskórek oraz przeciwłojotokowe. W większości przypadków skóra trądzikowa wydziela nadmiar sebum, co zwiększa powstawanie zaskórników, dlatego też najlepiej kupować kosmetyki przeznaczone dla skóry tłustej czy mieszanej. Preparaty złuszczające mogą doprowadzić do przesuszenia się skóry, z tego względu należy dodatkowo pamiętać o jej regularnym nawilżaniu. Na rynku z łatwością można znaleźć odpowiednie środki.